fbpx
menu Domov

Smashing Music

Muttonheads

MUTTONHEADS mal hudbu vždy rád. Ako dieťa sa zamiloval do klavíra. Po objavení DJ-ingu všetku svoju pozornosť obracia na elektronickú hudbu a začína skladať vlastné skladby, ktoré sú ovplyvnené francúzskymi eletro skupinami ako DAFT PUNK, ale aj štýlmi disco a funk a jeho obľúbenou talianskou disco scénou z 80. rokov.

V roku 2004 MUTTONHEADS podpisuje vydavateľskú zmluvu so Serial Records a vydáva svoju prvú skladbu “To You“, ktorá má veľký úspech. Jeho druhá skladba “Smashing Music“, dosahuje rovnaké méty .

V roku 2005 vydáva v Serial Records skladbu “I’ll Be There“. Táto skladba boduje v hitparádach a pre väčšinu fanúšikov zostáva majstrovským dielom MUTTONHEADS. MUTTONHEADS začne spolupracovať s MATHIEU BOUTHIEROM. Spoločne vydávajú skladbu “I Need U“. V roku 2006 sa ich cover skladba “Make Your Own Kind of Music“ stala hitom číslo 1. v celej Európe!

MUTTONHEADS zároveň produkuje svoje vlastné skladby: “Acid“, “Ready“, “Macrocosme“ a mixuje na FG Radio ako rezidentný DJ.

V roku 2007 produkuje “Remember“ spoločne s Mathieu Bouthierom a potom sa začína venovať produkcii svojho albumu. Prvý singel z jeho albumu je “Moment Of Happiness“. Veľa rádií vo Francúzsku hrá jeho skladby s veľkým nadšením … napriek tomu je to nič v porovnaní so skladbou “Trust You Again”.

MUTTONHEADS opäť spúšťa bombu do francúzskeho hudobného prostredia. Skladba bola v Top 5. najhranejších skladieb v lete a dosiahla číslo 1. na najvplyvnejších staniciach vo Francúzsku: NRJ a FUN Radio. Na konci septembra 2011 je skladba “Trust You Again“ stále na 1. mieste na mnohých staniciach a naprieč svetom sa vydáva v takých vydavateľstvách ako napríklad Ultra Records.

Po veľmi úspešných skladbách “Trust You Again“ a “All Night Long“, MUTTONHEADS prichádza s osobnejším EP, špeciálnym opusom, ktorý nám dokazuje, že sa nikdy nerozišiel so svojimi prvými vplyvmi. Dnes MUTTONHEADS rozvíja svoju činnosť ako producent a pracuje na niekoľkých projektoch pre rôznych umelcov.

V roku 2013 sa MUTTONHEADSMartinom Edenom vracia do popredia so skladbou “Snow White (Alive)“. Skladba sa rýchlo stala obľúbenou a zaradila sa do Top 5 vo francúzskych rádiach a Top 10 v klubových rebríčkoch.

MUTTONHEADS po produkcii mnohých singlov a tvorbe playlistov pre najvplyvnejšie francúzske a svetové rádia, nakoniec vydal svoje prvé a dlho očakávané album “Demomaker“, ktoré zhromažďuje klasické hity a aj nikdy nevydané skladby!

  • play_circle_filled

    01. Mad World (Radio Edit)

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play