fbpx
menu Domov

Paris Fashion and Lights

Molio

Nicolas Molio je francúzsky skladateľ, interpret a producent, ktorý sa narodil v Paríži (Francúzsko) 22. februára 1979. Od svojich 6-tich rokov hral na klavíri a vyrastal pod vplyvom klasického a jazzového vzdelávania.

Ako teenager sa venoval štúdiu a rozvoju svojej jazzovej zručnosti. Začal tiež vstupovať do sveta tanečnej a populárnej hudby a využíval svoju širokú schopnosť tvoriť akýkoľvek žáner.

V rámci veľkého množstva pseudonymov písal, hral a produkoval nespočetné množstvo piesní pre niekoľko francúzskych aj medzinárodných vydavateľstiev.

Jeho osobný katalóg obsahuje viac ako 700 titulov.

Ďalej spolupracoval s veľkým počtom spoločností s cieľom dodávať hudbu pre reklamy, televízne a rozhlasové show a dokonca aj hudbu pre deti.

Niektoré z jeho piesní sa tiež používali pre dôležité reklamy, ako sú H&M v Rusku, Nintendo Latinská Amerika, Zumba, CoPa Airlines, Starbucks a Ford.

Ako skladateľ nenapísal iba piesne pre svoje vlastné projekty, ale produkoval aj pre iných umelcov, vrátane Snoop Dogg & T-Pain, Alexandra Prince, Farruko a niekoľko ďalších.

Spolupracoval s francúzskou televíznou osobnosťou Cauet ako zvukový dizajnér svojej vlastnej televíznej show vysielanej hlavným francúzskym televíznym kanálom TF1, ale táto činnosť sa neobmedzuje len na to, že pôsobil ako zvukový dizajnér pre ďalšie televízne programy, napríklad Video Gag, Saga a mnoho ďalších.

Pokračoval v spolupráci s druhým najdôležitejším francúzskym rozhlasovým zábavným rádiom a niekoľkými programami káblovej televízie a internetu

Pred niekoľkými rokmi začal spolupracovať aj s talianskou značkou RNC Music a po realizácii veľkého množstva projektov, ako sú napríklad Dave Stiller, Mocham, Tercero, Matt Shelby, Bugzy, Lemoski, Kolesky, Lewis Rayn, spolu s vydavateľstvo, pomyslel si, že z jeho širokého spektra hudobných schopností: klavíra a elektroniky, vytvoril tvar dvoch rôznych ciest.

Niekoľko skladieb už bolo licencovaných niekoľkými vydavateľstvami na kompilácie. Album ”Paris Fashion and Lights“ vydáva pod jeho vlastným priezviskom MOLE.

  • play_circle_filled

    01. Rise Up (Radio Version)

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play