fbpx
menu Domov

Remixes Vol.1

Didier Sinclair

Didier začal pracovať pre rozhlasové stanice (ako NRJ alebo Fun Radio) v roku 1982, Didier je považovaný za priekopníka v tomto odvetví. Jeho DJ kariéra začína v roku 1987 a je jedným z prvých umelcov, ktorí hrajú house hudbu. Pôvodne z juhu Francúzska sa presťahoval do Paríža v roku 1991 a začal produkovať nahrávky v roku 1998. Takto to všetko začalo, ale príbeh sa tu nekončí. Je známy svojou týždennou šou v rádiu FG (každý štvrtok večer od 23:00 do polnoci), prvou a hlavnou rozhlasovou stanicou s elektronickou hudbou v krajine, má tiež na starosti výber skladieb do známych kompilácií „DANCEFLOOR FG“, ktorých bolo predaných viac ako 1 milión kópií.

Didier je A&R rozhlasovej stanice od roku 1998. Jeho prvý veľký úspech ako producent sa objavil v decembri 1999 na seriálových nahrávkach: „GROOVE 2 ME“, s jeho priateľom Kambodžom. V roku 2000 nasledovala táto skladba s názvom „LOVELY FLIGHT“, ktorej sa predalo viac ako 50 000 kópií po celom svete. V roku 2002 robil „GALACTIX“ a remixoval pre umelcov ako Mathieu Bouthier & Muttonheads, DJ F.E.X., Djinxx, Geyster, Dan Marciano, Fafa Monteco, Lorent Air alebo Lyszak. V roku 2004 začína novou verziou „GROOVE 2 ME“ vrátane remixu od Wally Lopeza. Nezastaví sa a začne spoluprácu s vydavateľstvom Davida Durieza: BRIQUE ROUGE, elektro projekt s názvom „HOOK“. V spolupráci so Serial Records vychádza album „HEAVENLY“ s remixom od Sharam Jey. V roku 2005 sa vydáva „FANTASY WORLD“, ako aj zmiešaná kompilácia na Wagram Music pod názvom „V klube Didiera Sinclaira“, čo je samozrejme výber skladieb Electro House venovaných milovníkom tanečného parketu.

Rok 2006 – parížsky klub: THE MIX, v ktorom má Didier svoju vlastnú noc a je hosťom raz mesačne v klube Ministry of Sound, žiadajú ho, aby prevzal zodpovednosť za výber skladieb pre kompilácie klubu. Máj 2007, „FEEL THE WAVE“ vrátane remixov od Alexa Gaudina, Ali Payamiho a Balazka. „Feel the wave“ vyšla a šla rovno na číslo 15 v CD hitparádach s 30.000 CD predanými kusmi. Apríl 2008, „Do you speak ?“ prichádza s remixmi od Moss & Szade, Trick & Kubic a Alex Gaudino. Didier je jedným z hlavných hercov francúzskej tanečnej hudobnej scény. Cestuje po svete, aby potešil svoje publikum a hral po boku najväčších mien tohto odvetvia.

  • play_circle_filled

    01. Mad World (Radio Edit)

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play