fbpx
menu Domov

S3RiOUS

Poprad [SK]

Biografia


Hudobný producent S3RiOUS je známy spoločnými hudobnými aktivitami s Rytmusom, Egom a Tinou

S3RiOUS (jeho vlastné meno je Dominik Husák)  je slovenský hudobný producent s nezvyčajnám menom. Toto meno sa postupne stalo ľuďom známym vďaka jeho spolupráci s obľúbenými rapermi Rytmusom a Egom a speváčkou Tinou.

Ako osemročný chlapec sa prvýkrát dostal k tvorbe hudby, keď mu jeho otec kúpil program, v ktorom sa mohli spájať melódie hudobných nástrojov. “Bol to jednoduchý program, kde som spájal už niekým nahrané melódie. A to sa už dá považovať za kreativitu a za vytváranie hudby,“  hovorí tento ambiciózny hudobník z mesta Poprad. ,“  hovorí tento ambiciózny hudobník z mesta Poprad. Vďaka svojmu kamarátovi, keď mal 14, začal sa zoznamovať s profesionálnym programom na tvorbu hudby. Potom nastal dlhý proces presviedčania jeho rodičov a nakoniec tí mu kúpili nový počítač, na ktorom pokračoval v práci s Fl Studiom.

Nezvyčajné meno S3RiOUS nie je výmyslom Dominika, ale on použil na to názov počítačovej hry. „Ešte predtým, ako som sa začal naplno venovať tvorbe pesničiek, som hrával Counter-Strike. Stiahol som si nejakú divnú verziu, kde už bolo prednastavené meno S3RiOUS, tak som si ho nechal aj v hre, aj v hudbe,“ objasnil Dominik a zároveň priznal, že jeho hudobné meno je ozaj zvláštne. Jeho prvý song, ktorý mu zarobil nejaké peniaze, bol singlový hit s názvom Fenomén od rapera Rytmusa. S3RiOUS mal tak obrovskú radosť, že práve jeho skladbu si vybral niekto tak populárny na slovenskej hudobnej scéne ako je raper Rytmus. Okrem tohto hitu spolupracoval aj na ďalších dvoch piesňach pre album Rytmusa: Deti stratenej generácie alebo Ho.nám neodpovedám. Svojou produkciou prispel k úspechu ďalších dvoch pesničiek: Mesto od rapera Ega alebo SEXXXY od speváčky Tiny. Pokiaľ ide o hudobné žánre, S3RiOUS je veľmi pestrý a nemá dané žiadne limity. „Orientujem sa na rôzne štýly hudby podľa svojej nálady, chute a inšpirácie. Nemám žiadne pravidlá ani zásady,“ hovorí S3RiOUS.

Čo je zaujímavé?

Zo začiatku Dominik bol zameraný na dva žánre: trance či techno, no neskôr trochu spomalil na house, electrohouse a progressive house.

„Netrúfam si povedať, že produkujem hip- hop, lebo ozajstní hiphoperi by ma mohli so šiltovkami zabiť,“ hovorí so smiechom S3RiOUS. „Takže áno, robím aj „diskofiny“ ako hip-hop a dubstep,“ dodáva.

Donedávna najväčším koníčkom pre Dominika bol volejbal, ktorý hrával šesť rokov. Ako každý mladý človek on tiež chodí von s kamarátmi zahrať si futbal alebo majú opekačku.

„Mám rád dokumentárne filmy a zaujímam sa o vesmír. Určite nesedím doma zavretý v izbe na Facebooku,“ vraví S3RiOUS. On nemá žiadne idoly, sám tvrdí, že keď má niekto svoj idol, tak sa ho snaží kopírovať. „Nechcem byť ako niekto,“ objasňuje. No je niekoľko ľudí, ktorých má veľmi rád kvôli inšpirácii. „Je to určite Hardwell z oblasti house music a z producentov filmovej hudby to je Hans Zimmer a Two Steps From Hell.“

S3RiOUS je veľkým nadšencom nielen produkcie hudby, ale i ozvučenia a osvetlenia rôznych podujatí.

Diskografia

Single:

  • YNC x S3RIOUS x Fynn – Space /2018/
  • YNC x S3RIOUS – Project Heart /2018/

Referencie: Soundcloud

Zdroj: TASR

Základné informácie:
Rodné meno:  Dominik Husák
Umelecké meno: S3RiOUS
Narodenie: 25.9.1990, Poprad, Slovensko
Povolanie: DJ, hudobný producent
Žáner: Progressive House, Deep House
Hrá na nástroje: Keyboard
Roky pôsobenia: 2005 – súčasnosť

Vydavateľstvo: Bryndák Records

SOCIÁLNE SIETE


Booking kontakt

Label: Bryndák Records

Email: info@bryndakrecords.com
  • play_circle_filled

    01. Rise Up (Radio Version)

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play