fbpx
menu Domov

Musique Boutique

[ITA]

Biografia


Musique Boutique ako kapela začala svoju činnosť už v roku 2008, keď sa hráč na klávesové nástroje a producent Franz Contadini spolu so speváčkou Ariellou Perentinovou rozhodli, že pre túto skupinu nadišiel ten správny čas. Ich hlavným cieľom bolo hrať naživo v maximálne možnej miere a to sa im od samotného začiatku skvele darilo.

Repertoár Musique Boutique ponúka elegantný výber slávnych medzinárodných piesní (evergreenov a top 40 hitov), upravených v štýle Lounge-Chillout Music. Tento spôsob príťažlivých úprav nových piesní a starších klasických hitov ich dostal do playlistov v rádiu Monte Carlo, uznávanom talianskom rádiu pre skvelú hudbu.

Postupom času skupina nahrala niekoľko singlov a albumov a v roku 2018 Musique Boutique začali spolupracovať s talianským vydavateľstvom RNC Music.

Všetko to začalo ďalšou cover verziou tejto skupiny. Ide vlastne o jej prvý singel v rámci novej spolupráce a je to upravená verzia nadčasového hitu od Sade „Smooth operator“, ktorú nahrali v troch rôznych verziách: Deep House, Tropical House a Chillout Bossa.

Počas promo aktivít so singlom Smooth Operator s úžasným ohlasom u dídžejov celého sveta, skupina Musique Boutique začala pracovať na celom albume. Vďaka tomu došlo k okamžitej dohode kapely s RNC Music o vypracovaní projektu pre nový album, ktorý bol vydaný 20. apríla 2018.

Tento album má názov „Radio Fantastique“ a obsahuje niekoľko pôvodných piesní ako sú napríklad elektro-swingové skladby „No No No No“  so ženským triom Les Babettes či „Take Me Higher“, ale tiež niekoľko cover verzií, okrem už spomínaného hitu “Smooth Operator”, je to napríklad jazzovo tanečná swingová pieseň “Don’t Go” pôvodne od britskej kapely Yazoo, swingovo ladené “Sweet Dreams” pôvodne od Eurythmics, zaujímavá verzia piesne „Ain’t No Sunshine“ v štýle electro rumby a mnohé ďalšie.

Takže v podstate osviežujúci, skvelý a zábavný album plný dobrých piesní vo vynikajúcom podaní kapely Musique Boutique.

Doteraz boli výsledky viac ako dobré s licenciami najmenej v 20-tich rôznych teritóriách po celom svete.

Musique Boutique neprestáva a dodáva viac hudby, vrátane prerobenej verzie singla „La Vida es un Carnaval“, ktorý naspievala Celia Cruz.

Nový projekt predstavuje brazílsky duet Magia Da Terra, ktorého speváčka Rayssa Andrade predviedla v tejto piesni naozaj fantastický výkon.

Hitovka „La Vida es un Carnaval“ ktorú na Slovensko a do Čiech prináša hudobné vydavateľstvo Bryndák Records, opäť dokázala medzinárodnú príťažlivosť skupiny Musique Boutique a jej hudby. Za pozornosť stojí aj skutočnosť, že spomínaný singel získal ešte viac licencií ako album, čo dokazuje, že viac ľudí sa dozvedelo aká „fantastická“ je táto skupina!

 

Musique Boutique hrajú v tejto zostave:

Ariella Perentin: spev

Franz Contadini: klávesové nástroje

Luca Capizzi: saxofón

Francesco Cainero: basgitara

Marco Vattovani: bicie


SOCIÁLNE SIETE


Booking kontakt

Label: Bryndák Records

Email: info@bryndakrecords.com
  • play_circle_filled

    01. Rise Up (Radio Version)

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play