fbpx
menu Domov

Mia Nikol

Poprad [SK]

Biografia


Speváčka Mia Nikol vyrastala v rodine, kde hudba a móda boli základom jej života.  Jej otec bol skúsený gitarista a spevák, mama bola majiteľkou módneho salónu.

Jej talent na spievanie sa prvý raz prejavil, keď mala Mia iba 3 roky.  Ako dieťa ju rodičia bežne pristihli pred zrkadlom ako si spieva v maminych šatách a topánkach. To bola jej detská predstava, že vystupuje ako speváčka na pódiu a spievanie sa stalo jej najväčším snom.

Keď mala Mia 6 rokov, rodičia ju prihlásili lekcie spievania do umeleckej školy na spev a do popradského detského speváckeho zboru, ktorý navštevovala 6 rokov. Tam získala svoje prvé skúsenosti s vystupovaním na verejnosti.

Jej vystúpenia na rôznych koncertoch a spievanie s orchestrom boli pre ňu veľkou školou, ktorá jej pomohla zbaviť sa trémy. Počas základnej a strednej škole vystupovala na  mnohých školských súťažiach a taktiež bola častou účastníčkou národných speváckych súťaží, kde sa stala víťazkou.

Ako tínedžerka, sa Mia zamilovala do elektronickej tanečnej hudby. Práve vtedy ju otec začal učiť ako sa tvorí hudba na počítači. Snažila sa tvoriť vlastnú hudbu, ktorú v závere celú pokazila. Bola nešťastná, všetky piesne vymazala a navždy stratila a stalo sa to v ten istý deň, keď zomrel jej otec. V jej 17-tich rokoch to bola pre ňu veľká strata a cítila beznádej. Vtedy prestala spievať a doslova sa jej zrútil vysnívaný svet. Musela sa postaviť na vlastné nohy a začať popri škole pracovať, keďže mama nedokázala uživiť Miu a jej brata.

Po skončení školy odišla do zahraničia, kde si známi producenti všimli jej talent a ona si mohla prvýkrát skúsiť nahrávanie v ozajstnom profesionálnom štúdiu. Po niekoľkých rokoch strávených v Nemecku, sa opäť vrátila na Slovensko a začala spievať so skupinou, s ktorou hrávala predtým v zahraničí v hoteloch a tanečných kluboch.

Myšlienku vytvoriť jej vlastný album dostala Mia počas náhodnej návšteve nahrávacieho štúdia Tatraground v Poprade, kde si skúsila zaspievať do špičkového štúdiového mikrofónu. V tej chvíli dostala aj pravý impulz a inšpiráciu pre napísanie textov pre jej vlastné piesne. Mia je typ človeka, ktorý sa snaží čeliť všetkým výzvam, ktoré ju v živote stretávajú. Je spontánna, akčná a schopná bez problémov vystupovať na verejnosti.

Mia má rada zaujímavé módne oblečenie i vhodný make up. Je tvorivý typ ženy, ktorú fascinuje dokonalosť a krása. Všetko čo ste sa dozvedeli o speváčke s umeleckým menom Mia Nikol, je vyjadrené aj na jej prvom singli “Paradise”. Ide o pieseň z jej albumu s rovnakým názvom, ktorý je momentálne tesne pred dokončením. Veríme, že si obľúbite nie iba túto skladbu, ale aj debutový album od speváčky Mia Nikol.

Diskografia:

Single: Paradise (2018)
Štúdiové albumy: Paradise (2019) v príprave

Zdroj: Bryndák Records, s.r.o.

Základné informácie:

Rodné meno: Miroslava Mikolajová
Umelecké meno: Mia Nikol
Narodenie: 3.5.1987, Poprad, Slovensko
Žáner: Tanečná elektronická hudba
Hrá na nástroje: Vokál
Roky pôsobenia: speváčka od roku 1990

Vydavateľstvo: Bryndák Records

Booking kontakt

Label: Bryndák Records

Email: info@bryndakrecords.com
  • play_circle_filled

    01. Rise Up (Radio Version)

play_arrow skip_previous skip_next volume_down
playlist_play